آیا موبوگرام امن است؟

آیا موبوگرام امن است؟

سوالی که برای بسیاری از کاربرانی که از موبوگرام استفاده می کنند و یا قصد خرید و استفاده از این اپلیکیشن را دارند به وجود آمده است این است که آیا موبوگرام امن است و همانند تلگرام از امنیت کافی برخوردار است؟

 

برای پاسخ به این سوال در ابتدا توضیحاتی را درباره تلگرام ارائه می کنیم. اپلیکیشن تلگرام به صورت اپن سورس (متن باز) برای تمامی برنامه نویسان ارائه شده است تا توسعه دهندگان و برنامه نویسان موبایل بتوانند تلگرام را با طراحی و امکانات مورد علاقه خود برای کاربران عرضه کنند. چیزی که در اینجا بسیار مهم است این است که تنها قسمت برنامه اندروید یا آی او اس برنامه به این صورت منتشر شده است و تمامی برنامه های غیر رسمی تلگرام از جمله موبوگرام که محبوب ترین و با امکانات ترین نسخه غیر رسمی فارسی می باشد تنها برنامه را شخصی سازی کرده و دسترسی به وب سرویس و تبادل اطلاعات بین سرورهای تلگرام و تغییر در وب سرویس اصلی تلگرام وجود ندارد و امکان دریافت پیام ها، اطلاعات، تصاویر و سایر فایل ها توسط برنامه نویسان از طریق وب سرویس اصلی تلگرام نیست، اما طبق بررسی های انجام شده امکان ارتباط نا امن در نسخه های غیر رسمی تلگرام وجود دارد و ممکن است یک تلگرام که نسخه غیر رسمی است از امنیت کافی برخوردار نباشد. به همین دلیل برای مطمئن شدن از امنیت موبوگرام و اطمینان یافتن از اینکه موبوگرام از وب سرویس اصلی تلگرام استفاده می کند بررسی هایی انجام داده و مطمئن شدیم که ارتباط موبوگرام با تلگرام از طریق Api اصلی بوده و به همین دلیل ارتباط آن به صورت امن می باشد. در مورد وب سرویس اصلی تلگرام جالب است بدانید برای دسترسی به اطلاعات و نفوذ به وب سرویس تلگرام دارای جایزه با رقم بسیار بالا است و کسی که موفق به انجام این کار شود می تواند جایزه خوبی دریافت نمایید اما تا به حال کسی قادر به انجام این کار نشده است که نشان از امنیت بسیار بالای تلگرام و موبوگرام که از وب سرویس اصلی استفاده می کند دارد. تمامی پیام ها و ارتباط های شما در موبوگرام به اصطلاح “encryption” یا محافظت شده هستند و از این بابت می تواند خیال تمامی کاربران را راحت نماید. موبوگرام از Api تلگرام استفاده می کند و تمامی ارتباط های آن از طریق Api دریافت شده از تلگرام می باشد. در پایان می توان گفت امنیت موبوگرام همانند امنیت تلگرام می باشد و کاربران می توانند به آسانی و با خیال آسوده استفاده نمایند.

 

آیا موبوگرام به سرور اصلی تلگرام متصل می شود؟

یکی از سوالات رایج و پرتکرار کاربران استفاده کننده از موبوگرام، این است که آیا موبوگرام به سرور اصلی تلگرام متصل می شود یا خیر. در ارتباط با این موضوع باید گفت با توجه به بررسی های انجام شده، موبوگرام به سرور اصلی تلگرام وصل شده و هیچ تفاوتی در ارتباط با سرور موبوگرام و تلگرام نیست. با توجه به اینکه کاربران زیادی درخواست کرده بودند تا مشخص شود که موبوگرام چه اطلاعاتی را به سرور هانیستا ارسال می کند، بر اساس بررسی های تخصصی صورت گرفته برروی این اپلیکیشن مشخص شد که تنها برای نوتیفیکیشن آپدیت برنامه و دیگری برای دریافت آلارم (پنجره اطلاع رسانی به کاربران) به سرور هانیستا درخواست ارسال می شود همچنین اطلاعاتی که به سرور ارسال می شوند نسخه موبوگرام و نسخه اندروید کاربر هست و هیچ یک از اطلاعات حساس و محرمانه کاربران به سرور ارسال نمی شوند و از این بابت خیال کاربران موبوگرام می تواند راحت باشد.

اشتراک این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *